Pendik mantolama firmaları arasında yer alan AY YAPI inşaat sektöründe 16 yıllık tecrübesi ile mantolama , iç dekorasyon , çatı uygulamaları, çevre düzenlemesi , drenaj ve dış cephe boya gibi bir çok alanda hizmet vermektedir.

pendik mantolama firmaları

Pendik mantolama firmaları arasında olan AY YAPI’dan faaliyetleri arasında yer alan bir hizmet için teklif isteyin en kısa sürede bilgi alın

Ay Yapı sektöründe dış cephe ısı yalıtım malzemeleri (montalama plakları) ,  iç dekor profilleri (makineli alçı,kaba alçı,saten alçı,boya,kartonpiyer,alçıpan vb.) dış cephe profilleri (söve-denizlik-kat-silme-sütün-payanda vb.) satışı , uygulaması konusunda profesyonel çözümler üretmektedir.

Bugüne kadar 8 yıl içerisinde 12 şehirde 342 müşterimizin 419 projesini başarıyla tamamladık.

Pendik mantolama firmaları arasında yer alan AY YAPI’nın tamamladığı başlıca projelere ulaşmak için https://www.ayyapiizolasyon.com.tr/projelerimiz/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Alt kısımda mantolama işlemleri ile ilgili bilgi resimli bilgi bulabilirsiniz.

NEDEN ISI YALITIM (MANTOLAMA) YAPTIRMALIYIZ..?

 • Bina dış yüzeyindekiher türlü kiriş, kolon vb. betonarme elemenlarını tamamen yalıtarak ısı köprülerinin oluşmasını engeller.
 • Isı yatımının bina ömrü boyunca tasarruf sağlaması için nitelikli malzemelerle yapılması ve doğru işçilikle uygulanması gerekir. Eğer niteliksiz bir ısı yalıtımı yaptırısanız istediğiniz verimlilik oranını yakalayamazsınız ve faturalarınızdan bunun yansımasını göremezsiniz. Bunun için, paket sistemi ile çalışan , izoder üyesi firmalar tercih etmeli ve ürünleri TSE, ISO ve ETAG Norm belgeli ürünler olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Mantolama yapılmış binalarda ısı, dengeli bir şekilde dağıldığı için yoğuşma ve hava akımı olmaz. Bu sayede konforlu bir yaşam alanı elde edilmiş olur.
 • Yakıt tüketimi azalttığı için çevrenin korunmasına katkı sağlar.
 • Binanın dış duvarlarında beton içindeki demir donatıları korozyona karşı koruyarak bina ömrünü uzatır.
 • Enerji Bakanlığı tarafından yayınlanan Genelge göre milyarlarca lira enerji kaybının önlenmesi için yasal zorunluluk haline gelen Bina Enerji Kimlik Belgesi (EKB) alınması zorunlu kılınmıştır.
 • Zorunlu EKB belgesi alımı, 2019 yılının sonuna kadar uzlatılmıştır.Yapılan açıklamarda süre bir daha uzatılmayacak ve belgesini almayan binalara yaptırımlar uygulanacağı bildirilmiştir.

MANTOLAMA UYGULAMA ŞEKLİ AŞAĞIDA BELİRTİLMİŞTİR…

MANTOLAMA İŞLEMİ
 • Binanın cepheleri ve konsol çıkma altları dahil şaşırtmalı duvar örümü olacak şekilde EPS-Gri 16 dans yoğunluğunda, tamamıyla karbonlu, EN 13163 standartlarına uygun, 0.032 ısı iletkenlik katsayısı olan 4-5cm. Kalınlığında ısı yalıtım levhaları (sarfiyat4-5kg/m² )yapıştırma harcı ile bina sıvası düzgün olması halindedişli mala ile levhanın tüm yüzeyine sürülerek hazırlanan cepheye yapıştırılır
Pendik mantolama firmaları-ay-yapi
 • Yapıştırma işleminden sonra 1m²‘ye 6 adet 10-12’lik PVC dübel levhaların köşelerine ve ortalarına gelecek şekilde raptedilir.
 • Binanın tüm köşe ve dönüşleri PVC Köşe profili-Fileli köşebent uygulanacaktır.Kurtarmayan mermerlere pvc veya Aluminyum damlalık kullanılacaktır.
 • Bu işlemlerden sonra konsol altları dahil, tüm cepheye çelik mala ve kürek ile ısı (sarfiyat4-5kg/m² )yalıtım sıvası çekilir.Harç ıslakken ısı yalıtım filesi 160 gr/m²  ağırlığında donatı filesi ve filelerin birbirine 10cm. bini yapacak şekilde cepheye çekilir. Filenin üstüne tekrar ısı yalıtım sıvası çekilir.
 • Dekoratif sıva harcı 2mm. (sarfiyat2-3kg/m² )su itici dekoratif kaplama sıvası, çelik kürek ve mala ile konsol altları dahil, tüm cepheye çekilecektir. Böylece cephelerde doku bütünlüğü sağlanmış olacaktır.
dış cephe mantolama firmaları
 • Bu işlemlerden sonra tüm cephelere iki kat Silikonlu dış cephe boyası istenilen renk ve renklerde rulo ve fırça ile uygulanacaktır.
 • Doğramaların (camların) etrafı,kontrol edilecek silikon veya mastik onarımları yapılacak ve böylece su sızmaları engellenmiş olacaktır.
 • Bu işlemlerden sonra binanız hem su ve ısı yalıtımına hazırlanmış olacaktır.
 • Yapılan işlerden sonraortaya çıkan moloz vb. malzemeler düzenli şekilde firmamız tarafından binadan uzaklaştırılacaktır.
Pendik mantolama firmaları-ay-yapi

Dış cephe mantolama firmaları adlı yazımızıda incelemek istermisiniz ?