Dış cephe mantolama dış cephe sistemlerinde, her türlü giydirme altında, metal, PVC, ahşap ve dekoratif tuğla giydirme dahil, yağmurlu sistemlerde, ıslak alanlarda ve her tür soffit uygulaması için kullanılır.

Dış cephe mantolamadış cephe sistemlerinde, her türlü giydirme altında, metal, PVC, ahşap ve dekoratif tuğla giydirme dahil, yağmurlu sistemlerde, ıslak alanlarda ve her tür soffit uygulaması için kullanılır.

Özellikleri

Manto, cam elyafın mat kaplaması ve tamamen entegre bir çekirdeği ile yüksek mukavemetli levhalardan yapılmıştır. Özel olarak geliştirilmiş çekirdeği sayesinde mantolama ürünleri bakteri veya küf oluşumunu engeller. Aşırı sıcaklık değişimlerine maruz kalan dış duvarlardaki yoğuşma veya nemden kaynaklanan küf veya mantar oluşumu önlenir.

En iyi mantolama firmalarının kullandığı ürünler, A1 sınıfı yanmaz bir yapı malzemesidir. Her bir tabakayı kaplayan cam elyaf paspası ve özel çekirdek bileşenleri sayesinde, uygulandığı her duvarın yangına dayanıklılığını arttırır.

Uygulama sırasında çimento bazlı birleştirme bileşiği uygulaması ile astar boya tamamlanır. Daha sonra boya yüzeyini hazırlamak için bir kat mineral uygulanır.

Eğilme dayanımı değerleri her iki yönde de benzerdir, bu nedenle hazır mantolama ürünleri yatay veya dikey olarak vidalanabilir.

Yalıtım malzemeleri, her ikisi için de vazgeçilmez bir cephe onarım sistemi olarak yağmur perdesi sistemleri için çözümler sunan bir yapı malzemesi olarak estetik bir görünüme sahiptir.

Dış duvarlar manto ile kaplandığında, şantiyenin iç mekanlarına her türlü uygulama yapılabilir. Böylece, manto sahadaki ve binanın her katındaki malzemeleri tüm hava koşullarından korurken, inşaat işleri binanın içinde rahatça yapılabilmektedir.

İstanbul mantolama firmaları, çok düşük ve çok yüksek sıcaklıklar dahil olmak üzere her türlü hava koşulunda manto işlemi uygulayabilirler. Malzemeler hafif ve kolay kullanılır.