Birçok kişi aslında ihtiyaç duymasına rağmen dış cephe mantolamasını ihmal etmektedir. Köpük malzemeler İstanbul mantolama firmaları tarafından sıklıkla kullanılan ve yalıtım işlemlerinde en çok tercih edilen ucuz ve etkili bir malzemedir. Uygulanması da oldukça kolay olan malzemenin bina cephenize nasıl bir katkı sağladığını öğrenmek adına yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Birçok kişi aslında ihtiyaç duymasına rağmen dış cephe mantolamasını ihmal etmektedir. Köpük malzemeler İstanbul mantolama firmaları tarafından sıklıkla kullanılan ve yalıtım işlemlerinde en çok tercih edilen ucuz ve etkili bir malzemedir. Uygulanması da oldukça kolay olan malzemenin bina cephenize nasıl bir katkı sağladığını öğrenmek adına yazıyı okumaya devam edebilirsiniz.

Performans Değeri

Tüm performans özelliklerini ve maliyetini düşündüğünüzde, köpük yalıtım malzemesi, Dış cephe mantolama için en iyi seçimdir. Köpük malzemelerin kapalı hücrelerinde hava bulunur, bu nedenle sabit bir R-değerine sahiptir. Diğer birçok yalıtım malzemesi, R değeri kaybına neden olan ve çevreye zarar veren şişirme ajanları kullanır.

Köpük, belirli proje gereksinimlerini karşılamak için basınç dayanımına sahiptir. Köpük Kontrolü, ıslanma koşullarında nem emilimine karşı direnç göstermek ve kuruma süresi boyunca hızla emilen nemi serbest bırakmak için üretilir, yani köpük ürünler, R değerini korur.

Geri Dönüştürülebilir

Yapı yalıtımı olarak kullanım ömrünü tamamladıktan sonra, köpük ürünler tamamen geri dönüştürülebilirdir. Granüller halinde öğütülebilir ve yeni köpük ürünlerin üretiminde kullanılan bir reçineye termal olarak işlenebilir. Böylece yalıtım malzemesi kullanarak çevreye zarar verme endişenizden de fazlasıyla kurtulmanıza yardımcı olur.

Köpük malzemelerin bir sonraki projenize katkıda bulunmaya hazır olması durumunda, En iyi mantolama firmaları arasında yer alan Ay Yapı İzolasyon’a başvurabilirsiniz. Size tasarım danışmanlığı, yalıtım ürünleri hakkında bilgi verme, fiyatlandırma ve tüm sorularınızın cevaplarını vermekten memnuniyet duyacaklardır.