Yalıtım bütünlüğünü korumak için üstün nem direnci, nefes alabilirlik ve sabit R değeri sunan köpüklü malzemeler, Dış cephe mantolama uygulamaları için uygun maliyetli, dayanıklı ve enerji açısından verimli bir çözümdür. Çerçeve elemanlarıyla enerji kaybını durdurmak için ideal bir malzemedir. Köpük, yerel enerji kodu gereksinimlerinizi karşılamak için çeşitli türlerde ve kalınlıklarda mevcuttur.

Yalıtım bütünlüğünü korumak için üstün nem direnci, nefes alabilirlik ve sabit R değeri sunan köpüklü malzemeler, Dış cephe mantolama uygulamaları için uygun maliyetli, dayanıklı ve enerji açısından verimli bir çözümdür. Çerçeve elemanlarıyla enerji kaybını durdurmak için ideal bir malzemedir. Köpük, yerel enerji kodu gereksinimlerinizi karşılamak için çeşitli türlerde ve kalınlıklarda mevcuttur.

Avantajları:

l Hava sızmasını azaltma

 l Üstün su buharı geçirgenliği

 l Enerji tasarrufu

 l R değeri için kod gereksinimlerini karşılama

 l Uzun vadeli R-değer kaybı veya termal kaymanın önlenmesi

 l CFC, HCFC, HFC veya formaldehit içermeme

 l Duvar boşluğu yoğunlaşmasını önlemeye yardımcı olma

Kalıp Köpük Yalıtım

İstanbul mantolama firmaları tarafından da sıklıkla tercih edilen köpük malzemeler ile ısı yalıtımı düşük maliyetlidir. Yalıtımlı kılıflama için dayanıklı ve enerji verimli çözüm uygulamaları içerirler. Enerji kaybını durdurmak için ideal bir malzemedir. Uygulanacak yere ve ihtiyaca göre farklı kalınlıklarda, büyüklüklerde ve kalitede malzeme seçenekleri mevcuttur.

Gereksinimler:

• R-değeri asla değişmez ve zamanla kararlılığa ulaşır

• Mevcut basınç dayanımı aralığı

• Üstün nem direncine sahip kapalı hücre yalıtımı

• Hızlıca emilen nemi serbest bırakmak için yüksek kurutma potansiyeli

• Sürekli yalıtım için kod gereksinimlerini karşılar

Bina kodlarını karşılaması veya aşması kanıtlanmıştır. Köpük malzemeler gelişmiş bir endüstri altında üretilmekte ve En iyi mantolama firmaları tarafından kullanılmaktadır. Ürünler izlenen bir lider kalite kontrol programına dahildir. Uygulama sonrasında da çeşitli testler ve incelemeler yapılarak ürünlerin beklentiyi ne ölçüde karşıladığı analiz edilmektedir.