Isı yalıtımını uzmanına bırakın!

Isı yalıtımında doğru ürün seçimi kadar doğru uygulama da çok önemlidir. Baumit bünyesinde bulunan süpervizörler şantiye alanlarında uygulama esnasında teknik destek ve danışmanlık hizmeti sunuyor. Uygulamanın her aşamasında süpervizörler, yapılan çalışmaları denetleyip raporlayarak ürün uygulamalarının olması gerektiği gibi yürümesini sağlıyor. Baumit süpervizörü tarafından kontrol edilen ve onaylanan uygulama ile sistem garantisi veriliyor. Uygulama Sigortası, sistem uygulaması boyunca (en fazla 6 ay) meydana gelebilecek ve 3 şahıslara verilebilecek maddi zararları kapsıyor.

  • Bakım Sigortası, çalışma bittikten sonra 2 yıl boyunca uygulama hatalarına karşı koruma kapsamında sunuluyor.
  • Eşya Hırsızlık Sigortası, sistemi alan ve uygulamasını yaptıran herkesi uygulama süresince koruyor.

Projelerin içeriğine bağlı olarak sunulan Termal Kamera hizmeti binanın ısı kayıplarını ekran üzerinden izlenerek hazırlıkların yapılmasını sağlıyor. Baumit, zorunlu olarak 2017 yılına kadar tamamlanması gereken Enerji Kimlik Belgesi’nin alınması için de yardımcı oluyor. Baumit Renovasyon Hizmet Paketi ile yapılacak ısı yalıtımı için 15 YIL sistem garantisi sunuyor

polisan-garanti_ay_yapi-malzeme-garantisi-2

Polisan Boya;  sadece boya ve yalıtım sektöründe değil, dünyada sigortacılık sektöründe de bir ilke imza attı.

“Polisan Yalıtım Sigortası” sektörde bir devrim niteliği taşıyor. Mantolama adıyla bilinen ve kısa vadede geri dönüşü olsa da ilk yatırım maliyeti oldukça yüksek olan Isı Yalıtım Sistemi’ni güvence altına almak mümkün müdür? Yalıtım uygulamasının başlangıcından itibaren 24 ay boyunca binanın bakımını  sigortalamak ve herhangi bir zarar, hasar, kayıp halinde telafisi garanti altına alınabilir mi?

  • “Polisan Yalıtım Kaskosu” ile EVET!..

Polisan Boya’nın Türkiye çapında muhtelif binalarda yapacağı mantolama, boya, badana ve bakım ile bununla alakalı tüm işleri kapsayacak şekilde geliştirilen sigorta sistemine sahip olmak için tek şart; Polisan Boya’nın ısı yalıtım markası olan Exelans Enerji ürünlerini kullanmak ve işçilikte ise Polisan Boya tarafından yetkilendirilmiş uygulamacı bayileri tercih etmek.

Türkiye’de yalıtım pazarının kişi başı tüketimi 0,06 m3 iken bu değer Amerika’nın %6’sı, Avrupa’nın ise %10’u seviyelerindedir. Gerek inşaat projelerinde profesyoneller, gerekse renovasyon projelerinde apartman yöneticileri, markalı sistemleri tercih eder konumdadır. İlk başlarda piyasada “toplama” olarak tabir edilen daha ucuz ve garantisiz sistemler de tercih edilirken, son yıllarda sayılarının hayli azaldığı görülmektedir. Bunun nedeni, bina yüzeylerinde malzeme kalitesi ya da uygulama yanlışlığından dolayı herhangi bir kusur, hata oluştuktan sonra yüzeye yapılan müdahale, tamirat ve işçilik masrafları neredeyse ilk yatırım tutarına yakın gerçekleşmektedir. Yaşanan bu olumsuz deneyimler, karar vericileri markalı paketleri tercih etmeye yönlendirmektedir.

Polisan, Exelans Enerji ile yalıtım pazarında 2007 yılından bu yana faaliyet göstermekte olup bugüne kadar yaklaşık 10000 bina / 300000 hane Exelans Enerji kalitesiyle tanışmıştır. Polisan, son geliştirdiği “Yalıtım Sigortası” ile ürün kalitesini, hizmet kalitesiyle bütünleştirmiştir.

  • “Polisan Yalıtım Sigortası” sayesinde apartman yöneticileri, kat sakinlerine karşı sorumluluk duymadan karar verecek ve rahat edebilecekler.