AY YAPI Mantolama işlemini aşama aşama belirtti.

mantolama

Mantolama Uygulamaları 7 Aşamada gerçekleştirilir.

1-Isı Yalıtımı Yapılacak Yüzeyi Hazır Hale Getirme
 
Isı Yalıtımı uygulanıcak yüzeyde toz ve yağ gibi yapışmayı azaltıcı maddeler varsa bunlar titizlikle temizlenir ayrıca dökülme ve kabarma olan bölgeler güzelce temizlenir. Mantolama levhalarının yapışacağı yüzey düzgün ve temiz olmalıdır,düzgün ve temiz olmayan yüzeylerde uygulanıcak işlemler uzun ömürlü olmayacağı gibi mantolamanın faydalarına olumsuz etki edebilir.

2-Su Basman Profilinin Yüzeye yerleştirilmesi

Su basman profilleri mantolamada kullanılmak istenen levhaların enine (kalınlığına) göre belirlenir ve yerleştirilir.Bu işlemde titizlikle yürütülmesi gerekir uygulanıcak levhaya göre seçim yapmak büyük önem arz etmektedir.
 
3-Isı Yalıtım Levhalarının yapıştırılması

Yapıştırma harcı uygulanmıs mantolama levhaları, mantolama levhaları arasinda bosluk kalmamasina dikkat ederek duvara yapıştırılır.
 
4-Isı yalıtımı Levhalarının Yüzeye Dübellenmesi

Yapıştırma işleminden sonra mantolama levhalarının performansını ve sürekliliğini uzun ömürlü bir şekilde sürdürmesi için mantolama levhaları kullanılan levha ebatlarına göre doğru seçimle dübellenir.
 
5-Köşe Profilinin Yüzeye Yerleştirilmesi 

Köşelerde rüzgar ve su etkileri ile levhalar arkasında zamanla oluşabilecek ayrılma risklerini önlemek ve düzgün bir köşe oluşturmayı kolaylaştırmak köşe profilleri yerleştirilir.Bu profillerin düzgün bir biçimde uygulanmadığı zaman bir kaç sene içerisinde ayrılma , çatlama görebilirsiniz. Dilatasyon, damlalık ve denizlik profilleri gerekli bölgelerde kullanılır.
 
6-Dış cephe sıva Katlarının Oluşturulması ve Donatı Filesinin Yerleştirilmesi

Levhaların üzerine ilk kat sıva atılır. İlk kat sıvayı hemen takiben, donatı filesi ilk kat sıvanin üzerine hafifçe gömülerek yerleştirilir. Sıva kurumadan ikinci kat sıva uygulamalası yapılır ve boyama işlemine geçilir.
 
7-Dış Cephe Boya

Boyama işlemine geçildiğinde direk dış cephe boya uygulayabilir veya sıva üzerindeki hataları örtmek için mineral sıvı uygulanıp üzerine dış cephe boyası uygulayabiliriz. Desenli dış cephe boyaları ile de sıva hatalarını örtmekte kullanılabilir.

Kısaca biz ;

Ay Yapı İzolasyon yapı sektöründe dış cephe malzeme ve uygulamasında 16.yıllık tecrübe ile 2011 yılında kurumsal kimliğinide alarak sektörün önde gelen firmaların arasında yer edinmiştir

Ay Yapı sektöründe dış cephe ısı yalıtım malzemeleri (ısı yalıtımı plakları) ,  iç dekor profilleri (makineli alçı,kaba alçı,saten alçı,boya,kartonpiyer,alçıpan vb.) dış cephe profilleri (söve-denizlik-kat-silme-sütün-payanda vb.) satışı , uygulaması konusunda profesyonel çözümler üretmektedir.

https://www.ayyapiizolasyon.com.tr

Projelerimize göz atmak isterseniz bu linkten yönlendirebiliriz.

İletişim Bilgilerimiz